Ak máte v kúpeľni okno, pokojne do nej môžete umiestniť aj izbové rastliny. Mali by ste však siahať po takých, ktorým vyhovujú špecifické podmienky. Mali by to byť rastlinky, ktoré znášajú zvýšenú teplotu, vlhkosť a často krát aj menší prísun slnečného svitu.
Nie každý má v kúpeľni malé okno. Ak disponujete veľkorysou kúpeľňou s veľkými oknami, môžete si na okno umiestniť prakticky akýkoľvek druh kvetinky. Ak máte v kúpeľni menej svetla, musíte si vyberať z užšieho spektra.
Šachor
Šachor je vždyzelená rastlina, ktorej vyhovujú vlhké podmienky. Táto rastlina je do kúpeľne ideálna. Jediné, na čo si dávať pozor pri vetraní kúpeľne je prievan. Prievan zle znášajú skoro všetky druhy izbových rastlín.
Nefrolepka vznešená
Nefrolepka vznešená je papraď s podzemkom, z ktorého vyrastajú nové poplazy. Pochádza z Južnej Ameriky. Táto rastlinka je ideálna do kúpeľni a do miestností, s menším prístupom slnečného svetla. Ak by sme totiž Nefrolepku umiestnili na priame slnko, mohlo by sa to pre ňu stať osudné. Ako sme už spomínali, aj táto rastlinka je veľmi citlivá na prievan.
Parohovovec obyčajný
Do kúpeľne môžeme umiestniť aj Parohovec obyčajný. Je to rastlinka, ktoré veľmi dobre vlhkosť. Lepšie podmienky môžeme vytvoriť aj tak, že z času na čas jeho listy orosíme odstátou vodou z ostrekovača. Odborníci odporúčajú pravidelnú zálievku nahradiť namáčaním do nádoby s vodou na dvadsať minút. Aspoň raz týždenne by sme mali tento rituál opakovať.
Bambus
Veľmi obľúbenou rastlinkou v kúpeľni je aj bambus. Bambus vyžaduje len minimálnu starostlivosť. Aj napriek tomu sa odvďačí rýchlym rastom a krásnymi zelenými listami. Rastlinku bambusu je možné pestovať nielen v črepníku so zeminou. Úplne si vystačí s vodou. Stačí ak z času na čas do vody nalejete špeciálne hnojivo, ktoré rastlinke dodá potrebné živiny.
Aspidistra elatior
Aspidistra elatior je izbová rastlina, ktorá sa v našich domácnostiach teší veľkej obľube. Je nenáročná na pestovanie a má nádherné zelené listy. Vyhovujú jej vlhké podmienky a menej slnečného svitu. Táto rastlina pochádza z Číny. Na rozdiel od ostatných rastlín, ktoré sme spomínali, Aspidistra elatior nie je citlivá na prievan.