Ako správne čistiť kúpeľňu?

Na čistenie kúpeľne si dajte obzvlášť záležať. Už počas krátkej doby, keď čistenie kúpeľne zanedbáte, sa z tejto miestnosti stane zdravotné riziko s upchatým odtokom, s usadeným vodným kameňom, nahromadenými plesňami v oblasti kohútikov a na povrchu. Avšak, podľa našich tipov na čistenie si môžete vytvoriť režim, ktorý udržuje všetko v poriadku a v čistote.

Čítajte etikety

Pri čistení vane väčšina z nás chytí najbližší dezinfekčný prostriedok alebo sprej a predpokladáme, že svoju prácu spraví správne. Keď však budete postupovať podľa pokynov na etiketách akýchkoľvek dezinfekčných prostriedkov v domácnosti, zistíte, že nie vždy postupujete správne. Väčšina z nich potrebuje byť ponechaná po určitú dobu, aby mohli pracovať správne – zvyčajne okolo päť minút – potom, čo ste ich nastriekali na vaňu alebo obklad. Preto ich hneď neoplachujte, ale nechajte prípravok pôsobiť. Na odstránenie odolných škvŕn použite nylónovú kefku, nikdy nepoužívajte drsný čistič. V oblastiach s tvrdou vodou, používajte čistič vodného kameňa častejšie, najmä okolo kohútikov.

bathtub-1078865_1920

Vyberte ten správny čistiaci prostriedok

Pre čistenie akrylových vaní používajú len výrobky odporúčané pre tento typ povrchu a čistite ich mäkkou handričkou, aby sa povrch nepoškodil. Vodný kameň môžete odstrániť roztokom, ktorý si pripravíte zmiešaním bieleho octu a vody v tom istom pomere. Znova čistite mäkkou handričkou. Dôkladne opláchnite a osušte. Hrdzavé škvrny môžete odstrániť alebo eliminovať tým, že si pripravíte zmes citrónovej šťavy a soli.

bathroom-4841_1280

Nečistíme len povrch

Je dôležité, aby ste pravidelne čistili aj odtok a potrubie. Raz týždenne naplňte vaňu vodou a pridajte čistiaci prostriedok (odporúčaný produkt, ktorý zakúpite v drogérii). Nechajte cirkulovať po dobu piatich minút. Vyprázdnite vaňu, naplňte čistou vodou a nechajte cirkulovať po dobu ďalších piatich minút po opláchnutí.

Sprcha

Po sprchovaní vždy otvorte dvere a závesy. Pomôže to zabrániť tvorbe vlhkosti, ktorá podporuje výskyt plesní.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *