Biela kožená sedačka – výhody a nevýhody

Premýšľate nad kúpu bielej koženej sedačky ale ešte nieste úplne rozhodnutý že či ísť do toho alebo nie? Pripravili sme pre Vás prehľad výhod a nevýhod pre jednoduchšie rozhodovanie.

Nevýhody bielej koženej sedačky

Cena kožených sedačiek je vyššia ako čalúnené alebo sedačky z textílie. V letných mesiacoch je dosť nepríjemné keď si ľahnete alebo sadnete na koženú sedačku v krátkych gatiach alebo bez trička a k sedačke sa ako keby “prilepíte”. Naopak v zimných mesiacoch je táto koža studená, zrejme vám počas sedenia zostane poriadna zima. Na bielej sedačke vidieť každú špinu a najviac tým trpí šitie. Pokiaľ je sedačka šitá bielou niťou tak toto šitie sa zašpiní ako prvé a veľmi ťažko sa čistí. Tak ako aj ostatné kožené sedačky vyžaduje si pravidelnú údržbu kože.

Biela kožená sedačka

Biela kožená sedačka

Výhody bielej koženej sedačky

Hlavnou výhodou oproti čalúneným a textilným je jednoduchá údržba a dlhá životnosť. Ak sa Vám zašpiní sedačka stačí ju pretrieť vlhkou handrou a špina je preč. V prípade väčšieho znečistenia stačí použiť špeciálne prípravky na kožené sedačky. Možno sa budete čudovať ale biela kožená sedačka sa hodí aj do domácnosti s deťmi. Ak sa vyleje na sedačku mlieko alebo ju detičky pokreslia viete to vyčistiť, z látkovej by ste to už nedostali.

Krásny, moderný vzhľad. Biele kožené sedačky pôsobia luxusne a vyzerajú naozaj moderne.

Výhody vs. nevýhody

Tak si to teda zhrňme.

Výhody Nevýhody
Pôsobí luxusne Vyššia cena
Ľahko sa čistí Rýchlo sa špiní
Dlhá životnosť Vyžaduje pravidelnú údržbu kože
Vhodná do domácnosti s detmi Biele šitie háklivé na špinu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *