Ako opraviť poistky?

Určite to veľmi dobre poznáte. Je zlé počasie, možno búrka alebo len jednoducho použijete mnoho elektrospotrebičov v zlom poradí a je to. Poistky ste vyhodili, všetko v dome prestalo fungovať a vy neviete ako na to. Práve vtedy zistíte, aká je elektrina a elektrický prúd v našom živote veľmi dôležitý a ako veľmi ho k životu potrebujete. Nite sa čomu ani čudovať. Predsa len, všetky prostriedky, ktoré používate idú práve na elektrinu.

Príčina výpadu elektriny môže byť práve v poistkách. Buď sa niečo pokazilo vonku alebo je porucha v byte či dome. Dôvodov môže byť niekoľko a to napríklad preťaženie siete alebo porucha spotrebiča. Je veľmi dôležité vedieť, ako opraviť poistky, pretože elektrický prúd potrebujete určite neustále na každodennú prácu.

poistky-v-byte

Ako na to?

Zdvihnúť páčku z jednej polohy do druhej vie asi úplne každý. Na takomto podobnom princípe fungujú najnovšie ističe v bytoch či domoch. Niekedy sa však istič nechce znova nahodiť a porucha stále trvá. Ako na to?

Určite by ste najradšej vedeli, ako čo najrýchlejšie opraviť poistky, pretože bez elektrického prúdu začínate byť nervózni. Potrebujete pracovať a na to predsa potrebujete elektrinu. Predtým, ako pôjdete opravovať poistky, uistite sa, že je elektrická skriňa bez elektrického prúdu, ktorý by vás mohol kopnúť.

  1. Vyskrutkujte jednoducho keramický kryt
  2. Poistku vymeňte
  3. Prúd môžete potom znovu pustiť a mal by sa nahodiť do celého bytu.

Stále nefunguje

Možno sa stalo, že aj po tomto postupe a výmene ističu stále elektrina nenaskočila. Práve tu sa musíte presunúť na opravu vidlice alebo inak povedané zástrčky. Práve tá môže mať niekde chybu. Keď sa zistí porucha v zástrčke, mali by ste zakúpiť novú zástrčku a namontovať ju. Koniec kábla by ste mali upraviť tak, aby bol vonkajší obal orezaný od kraja o 4 cm a jednotlivé vodiče od svojich obalov o 5 mm.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *