Ako namontovať zásuvky a vypínače?

Pri sťahovaní sa do nového domu si väčšinou musíte vystačiť úplne sami na mnohé veci. Základné veci, ako je zariadenie izieb, ich vymaľovanie či montáž zásuviek patrí takisto do nich, a preto, ak chcete mať dobrý pocit sami zo seba a nechcete zbytočne volať odborníkov, ktorí by vám niečo takéto urobili, určite si svoje zásuvky a vypínače namontujte sami. Je to naozaj jednoduché.

Nevyhnutné činnosti pri prvých dňoch samostatného bývania môžu byť niekedy naozaj ťažké, no nie je to tak. Niektoré veci sa zdajú zbytočne ťažké a pritom sú veľmi jednoduché. Medzi tieto činnosti patrí aj montáž zásuviek a vypínačov, ktoré zvládnete ľavou zadnou aj sami!

Nezabúdajte na náradie

Predtým, ako vôbec začnete uvažovať nad tým, že by ste menili alebo montovali zásuvky a vypínače si určite zadovážte správne náradie, ktoré sa vám postará o polovicu práce. Viete aké budete potrebovať? Medzi to základné patria kliešte, skrutkovač a gumová či plastová izolácia.

Najdôležitejšie je však vypnúť všetky ističe, ktoré by mohli byť nebezpečné pri vašej práci so zásuvkami. Najvhodnejšie je vypnúť úplne všetky.

Ako namontovať zásuvky?

Najprv zo zásuvky odmontujte hlavnú skrutku, následne aj drôty zvnútra a vnútro zásuvky. Priložte vnútornú konštrukciu novej zásuvky a namontujte drôty tak, aby na ľavej strane bol hnedý alebo čierny drôt a na pravej modrý. Zelenožltý drôt zapojte pod pliešok. Všetky drôty poriadne utiahnite a nasaďte kryt s rámčekom tak aby pevne držal.

Ako vymeniť vypínač?

Ak ste našli krajší vypínač, ako ten, čo máte doma a chcete ho vymeniť alebo vám ten starý už proste nefunguje, určite by ste mali vedieť, ako na to. Na začiatok, určite nezabudnite skontrolovať a vypnúť ističe. Vypínač, ktorý chcete vymeniť celý demontujte aj s drôtmi. Ich umiestnenie si však určite zapamätajte. Následne priložte rámček nového vypínača, nasaďte ho a zapojte drôty, ktoré ste demontovali. Ručne nasaďte stred vypínača a máte hotovo!

Pri práci so zásuvkami odporúčame zavolať elektrikára, ktorý vám poradí a pomôže. V prípade neodborného zásahu Vám hrozí úraz elektrickým prúdom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *