Aké kvety pestovať v interiéri?

Okrasné kvety sú neodmysliteľnou súčasťou záhrad, ako okrasa však poslúžia aj v interiéri. Najmä počas chladnejších mesiacov alebo v prípade, že nemáte možnosť mať vlastnú záhradku je pestovanie kvetov vnútri príbytku nielen estetickou záležitosťou, ale aj koníčkom. Nie všetky druhy kvetov sa však hodí v interiéri pestovať vzhľadom na ich potreby a tiež podmienky vášho domu alebo bytu. Ma vám však poradíme, ktoré kvety môžu vás príbytok skrášľovať bez akýchkoľvek problémov.

Jednoduché, ale krásne begónie

begonia-380068_1920

Begónie iste poznáte aj z exteriéru. V súčasnosti sa tešia zaslúženej obľube, ako aj v záhradkách, tak aj v interiéri. Pýšia sa svojimi krásnymi kvetmi, ktoré môžu byť biele, ružové, červené, oranžové alebo aj žlté. Begónie nerastú veľmi do výšky, skôr sa rozrastajú do šírky. Kvetov je naraz hneď niekoľko. Ak sa rozhodnete si ich vypestovať, vyberte im teplé miesto s dostatkom vzduchu. Ak sa o ne budete dobre starať a pravidelne ich zalievať odmenia vás krásnym vzhľadom, ktorý neomrzí v žiadnej miestnosti.

Tradičné a večne moderné fialky

violets-330625_1920
Fialky sú azda nestarnúca klasika. Sú síce veľmi jednoduché a nenápadné, ale ich kvety sú veľmi pekné. Ich sfarbenie je väčšinou fialové, no môže byť aj biele, ružové alebo dokonca modré. Dajte si pozor, aby na ne nedopadalo priame slnko, to ale neznamená, že ich máte o slnečné svetlo ukrátiť. To veľmi potrebujú rovnako ako pravidelné polievanie vlažnou vodou.

Kráľovná izbových kvetov orchidea

flower-179004_1920

Snáď nie je elegantnejšej rastliny, akou je orchidea. Možno aj práve preto patrí v súčasnej dobe k tým najobľúbenejším izbovým rastlinám. Jej kvety môžu mať rôzne sfarbenie a vyzerajú skutočnej majestátne až honosne. Ak ale chcete, aby vám rozkvitla treba sa o ňu poriadne starať. Ako prvé jej zabezpečte vhodné miestečko, také na ktorom na ňu nebudú dopadať priame slnečné lúče. Orchidea je teplomilná rastlina, teplota v miestnosti, kde ju umiestnite by nemala klesnúť pod 18 stupňov. Prehnané polievanie je zbytočné, práve naopak môže jej uškodiť.

Nenáročné bromélie

bromelia-838192_1920
Bromélie vytvárajú svojimi kvetmi krásne sfarbené ružice. Tieto kvety sú ideálne pre zaneprázdnených alebo nie veľmi náruživých pestovateľov. Vyžadujú si totiž len minimum starostlivosti, stačí ich len klasicky polievať, nevyžaduje si ani prihnojovanie. Stačí, keď im zabezpečíte dostatok priestoru, keďže ich listy sa zvyknú rozrastať do priestoru.

Slnečne žltá Afelandra

Afelandra je jedna z rastlín, ktorá má krásne nie len kvety, ale aj listy. Ide o pomerne mohutnú rastlinu s kvetom v tvare klasu, ktorý tvoria malé žlté kvietky. Kvitne zväčša len v lete, ak jej však zabezpečíte dokonalé podmienky, môže kvitnúť aj po celý rok. Vyžaduje si dostatočne teplé a slnečné miesto. Keďže si vyžaduje viac vlhkosti, je dobré ju občas postriekavať najlepšie vlažnou vodou.

Chlad obľubujúci cyklamén

flowers-1067271_1920
Táto rastlina vás hneď na prvý pohľad upúta nie len kvetmi, dokonca aj svojimi zaujímavo sfarbenými listami. Na rozdiel od teplomilných rastlín, cyklamén obľubuje naopak skôr chlad a vlhkosť. Najviac sa im bude dariť na svetlom, ale chladnom mieste do teploty 18 stupňov.

Prírodné čističe vzduchu gerbery

african-daisy-1240190_1920
Gerbery pozná snáď každý. Možno ste ale nevedeli, že dokážu slúžiť ako prírodný čistiť vzduchu. Kvety môžu mať rôzne sfarbenie, biele, žlté, ružové alebo červené. Gerbery však majú jednu nevýhodu, a tou je že kvitnú len dočasne, aj ich pestovanie je o niečo náročnejšie. Pokým ale kvitnú môžu byť krásnym doplnok napríklad na parapete.

Exotická azalka

azalea-1387526_1280
Azalky ku nám dorazili z ďalekého východu. Stačí im aj chladnejšie miesto, avšak dostatočne presvetlené. Miesto v tesnej blízkosti okna však nie je najvhodnejšie. Kvety sú charakteristické svojou veľkosťou a farebnosťou a objavujú sa hneď na začiatku jari.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *