Štyri situácie kedy je striekaná izolácia tým správnym izolačným materiálom

Tepelnoizolačné vlastnosti budovy sú v dnešnej dobe často skloňovanou témou, ktorá rezonuje nie len medzi stavebnými inžiniermi, ale medzi širokou verejnosťou, ktorá plánuje stavbu vlastného rodinného domu. Na dnešnom trhu je k dispozícii široká paleta izolačných materiálov a otázkou sa stáva, ktorý izolant si vybrať? Ak sú vám nasledujúce situácie povedomé, tak striekaná izolácia je materiál, nad ktorým by ste mali pouvažovať.

 

Situácia č.1: Chcem,aby steny môjho domu dýchali

Môže to vyznieť smiešne, ale v laickej praxi sa prestupu vodných pár konštrukciou hovorí aj ako stavu, kedy steny objektu dýchajú. Ak je skladba objektu navrhnutá nevhodne, dochádza v nej k hromadeniu vlhkosti a následnému riziku vzniku plesní.

Striekaná izolácia (nazývaná aj pur pena) je špecifická svojou otvorenou bunkovou štruktúrou, čim zabraňuje hromadeniu vlhkosti v konštrukcii a steny objektu týmto spôsobom „dýchajú“.

zateplenie plochej strechy_zdroj_pur-system.sk

Situácia č.2: Dom s komplikovanými konštrukčnými detailmi

Už dávno neplatí, že rodinný dom je jednoduchý kváder so sedlovou strechou navrchu. Pre dnešné moderné domy sú príznačné komplikované prvky, výstupky či zapustenia, ktoré však predstavujú výzvu z konštrukčného hľadiska. Zamedzeniu vzniku tepelných mostov je v takýchto prípadoch náročnejšie. Izolačný materiál musí vyplniť všetky škáry a medzery, aby konštrukciu dokonale obalil a chránil.

Vďaka schopnosti pur izolácie expandovať až na objem v pomere 1:100 sú všetky atypické detaily a konštrukčne náročné fragmenty dokonale vyplnené. Túto schopnosť nemajú predovšetkým materiály, ktoré sa vyrábajú v forme dosiek a roliek.

Polyuretánová striekaná pena_zdroj_pur-system.sk

Situácia č.3: Vzduchotesnosť domu

Ak chcete eliminovať tepelné straty vo vašom dome, musíte myslieť na vzduchovú tesnosť. K tepelným stratám totižto dochádza aj prenikaním vzduchu cez obvodové steny a strechu. Pur izolácia sa vyznačuje temer dokonalou priľnavosťou k nanášanému povrchu, čo znamená že váš domov dokonale utesní a vo finálnom výsledku zníži aj výdavky na vykurovanie. Vzhľadom na schopnosť vytvárať vzduchotesnú bariéru je vhodným izolačným materiálom aj pre stavby s jednotkami núteného vetrania.

 

Situácia č.4: Potrebujem izoláciu fasádu realizovať v zimných mesiacoch

Väčšina izolačných materiálov neumožňuje ich aplikáciu počas zimných mesiacov. Zatepľovanie pomocou striekanej izolácie je naopak možné realizovať celoročne. Ďalšou výhodou je, že zateplenie jedného rodinné domu trvá približne jeden deň nakoľko počas jedného dňa je možné aplikovať okolo 200 m² pur peny. Táto vlastnosť znižuje čas potrebný na izolačné práce.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *