Rastliny pre vašu kúpeľňu

Izbové rastliny nie sú len esteticky vizuálne stimulátory, ale je dobre známe tiež, že pracujú ako čističky vzduchu. Sú vhodné nielen do kuchyne, predsiene a obývačky, skvelé sa hodia aj do kúpeľne. Kúpeľne sú často ideálnym prostredím pre tropické izbové rastliny. Typicky nízke hladiny osvetlenia a vysoká vlhkosť vzduchu sú ideálne pre mnoho izbových rastlín. Pozrime sa na rastliny pre vašu kúpeľňu – dokonca aj rastliny do kúpeľne, ktorá nedisponuje žiadnym oknom.

 

Väčšina kúpeľňových rastlín má nízke požiadavky na svetlo. Mnoho kúpeľne majú malé alebo žiadne okno. Vzhľadom k tomu, že kúpeľne majú tendenciu byť malé, umiestniť rastliny na podlahe často neprichádza do úvahy. Väčšine kúpeľňovým rastlinám sa bude dariť na polici alebo v závesnom kvetináči. Ak má vaša kúpeľňa okno, položte kvety na parapetu.

Aloe

Tento rastlina prichádza v rôznych typoch veľkostí, tvarov, textúr a vzorov. Nie sú náročné na starostlivosť. Niektoré potrebujú zalievať len raz za mesiac, pretože sú púštne rastliny. Ale pretože sú závisle od svetla, treba im v kúpeľni nájsť vhodné umiestnene, kde sa im dostane dostatok slnka. Najvhodnejšie umiestnenie je pri okne.

Bambus

Bambus je rýchlo rastúca rastlina, prichádza v najrôznejších tvarov a veľkostiach a ohuruje krásnou zelenou farbou. Pri voľbe bambusu budete musieť dávať pozor, aby nevyschol. Vyžaduje si značné množstvo vody.

Paprade

Väčšina papradí milujú tieň a nepotrebujú veľa svetla. Majú radi vlhkosť a preto sú kúpeľne vhodným miestom, kde ich umiestniť.

Svokrine jazyky

Cenovo dostupné a dobre vyzerajúce rastliny, ktoré fungujú ako účinný čistič vzduchu. Pochádzajú zo západnej Afriky a sú známe ako rastliny, ktoré prinášajú šťastie.

Monstera

Pochádza z mexických a stredoamerických lesov, táto elegantná rastlina potrebuje len teplo, vlhkosť, a trochu svetla, aby prežila.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *