Ako farby v interiéri vplývajú na našu náladu?

Svetoví odborníci obhajujú, že chromoterapia má prekvapujúci vplyv na našu náladu a život. To znamená, že je nevyhnutné vedieť o farbách dostatok informácii, aby ste ich mohli správne použiť vo vašej domácnosti. Informácie môžete zhromažďovať z internetu a z rôznych článkov, kde sa vyššie spomenutá téma spomína.

Prvá vec, ktorú by ste mali mať na pamäti je, že aby bol váš domov krásny, nemusíte vždy nasledovať módne trendy. Možno to znie pre vás trošku desivo, ak vždy idete s módnymi trendmi, ale dôležité je vyberať si farby, ktoré definujú a odrážajú vašu osobnosť. Tieto farby zmiešate do atraktívnej kombinácie.

Červená

Červená je stimulátorom vášne, je symbol dôvery, hrdosti a sily. Krásne dopĺňa každé svetlo a vďaka nej môže cítiť, že je izba priestranná. Vzhľadom na to, že vzbudzuje vzrušenie, a to najmä v noci, je zvyčajne odporúčaná pre spálne.

bed-575801_1280

Modrá

Predpokladá sa, že modrá upokojuje hladinu krvného tlaku a stabilizuje tepovú frekvenciu. Pre tieto benefity pre zdravie sa odporúča použitie modrej farby v takmer hociktorej izbe. Modrá totiž podporuje relaxáciu. Funguje najlepšie s veľkým množstvom denného svetla a drevenými podlahami. Nikdy nepoužívajte tmavú modrú v malých miestnostiach, pretože môžu malú miestnosť ešte opticky zmenšiť. Hoci modrá je odporúčaná pre kúpeľne a spálne, môže byť tiež použitá v iných miestnostiach vášho domova. Začleňte uvoľnený a upokojujúci účinok modrej v sociálnych oblastiach, ako sú rodinné izby, obývacie izby a veľké kuchyne. Na výber máte hneď z niekoľkých odtieňov modrej, do úvahy môžete brať teplejšie odtiene modrej, jasnú modrú, blankytnú alebo tyrkysovú.

be-1303912_1920

 

Zelená

Je známa ako najviac upokojujúca farba pre oči. Kým tmavo zelená s prirodzeným svetlom povzbudzuje relaxačný pocit, svetlo zelená môže spraviť dojem, aby vaša izba vyzerala jasnejšie aj bez denného svetla. Zelená farba v miestnostiach osviežuje náladu.

bedroom-1158264_1920

Žltá

Táto farba má schopnosť okamžite oživiť hocijaký priestor. Žltá pracuje fantasticky s akýmkoľvek svetlom a tiež s väčšinou druhov podláh. Táto radostná farba je ideálna pre kuchyne, jedálne a kúpeľne, kde šťastné farby pôsobia povzbudzujúco a inšpiratívne. V halách, v chodbách a malých priestoroch môže žltá priniesť do izby teplo.

furniture-802031_1920

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *