Želmíra Komorechová z firmy Kompava: Kvalitné výživové doplnky zo Slovenska

V dnešnej dobe už nie je žiadnym tajomstvom, že ak sa chceme tešiť zo zdravia tešiť čo najdlhšie, je dobré dodržiavať zásady zdravého životného štýlu. Zdravý životný zahŕňa nielen dostatok pohybu, či športových aktivít, ale i kvalitnú výživu. Pani Ing. Želmíra Komorechová nám v rozhovore prezradila zaujímavé informácie zo sveta výživových doplnkov. V rozhovore sa dozviete, čo predchádza samotnej výrobe, ale i ako ľahko si môžete po náročnom tréningu doplniť chýbajúcu energiu.

majiteľka firmy Kompava pani Ing. Želmíra Komorechová

pani Ing. Želmíra Komorechová

1. Vaša firma sa už 12 rokov venuje výrobe výživových doplnkov. Čím sa snažíte odlíšiť od iných výrobcov podobných výživových doplnkov?

Sme na trhu od 1. apríla 2002, teda trinásty rok. 90 % začínajúcich firiem neprežije prvých 5 rokov svojej existencie. Nám sa to podarilo a darí sa nám etablovať každý rok výraznejšie a lepšie. A čím sa odlišujeme od konkurencie? 100 %-nou bezpečnosťou produktov, vysokou kvalitou, efektívnosťou produktov, ako aj maximálnym využívaním čisto prírodných ingredientov. Tiež máme vlastný vývoj a výrobu priamo na Slovensku. Výživové doplnky nie sú rožky. Na to, aby ich zákazník vedel správne použiť, potrebuje dostatočné informácie. Kompava má nielen kvalitné výrobky, ale aj kvalifikovaný tím – počínajúc od zamestnancov výroby až po profesionálny obchodný tím, ktorý zabezpečuje aj odborné poradenstvo.

2. Je v dnešnej dobe ťažké presadiť sa s výživovými produktmi?

Áno, je to veľmi ťažké. I my sme mali za 12 rokov obdobia, kedy sme stáli na pokraji zrútenia. Odvaha a podpora väčšiny zamestnancov, ktorí dôverovali vedeniu a úspešnosti produktov, podržala firmu i v tých najťažších časoch. Slováci sú zvláštny národ. Uprednostňujú zahraničné výrobky a trhy namiesto toho, aby podporili domácu výrobu, ktorá je z hľadiska kvality na rovnakej alebo lepšej úrovni. Ak určité výrobky nie sú na trhu, je samozrejmé, že je skvelé ich mať k dispozícii z dovozu. Žijeme v 21. storočí a slovenskí  klienti si zaslúžia variabilný a rozmanitý tovar. A tak si zákazník môže vybrať produkty nielen od americkej konkurencie, ale i nemeckej, maďarskej, českej, poľskej i tzv. európskej.

3. Pre koho sú Vaše produkty určené? Sú cieľovou skupinou len vrcholoví športovci alebo aj bežní ľudia?

Kompava má v portfóliu dve produktové línie. Prvá je zameraná na produkty športovej výživy, ktoré sú vhodné pre profesionálnych športovcov, ako aj športových priaznivcov. Šport má slúžiť pre radosť, zdravie a pohodu. Produkty športovej výživy dopĺňajú nedostatky vo výžive, uľahčujú pohyb, bránia vyčerpaniu, predchádzajú úrazom a zabezpečujú dokonalú regeneráciu. Snažíme sa motivovať k športovým aktivitám všetkých ľudí. Wellness je dnes „in“ a športu sa začínajú venovať celé rodiny. Druhá línia produktov je zameraná na posilnenie imunitného systému, zlepšenie trávenia, odkyslenie organizmu a podobne, takže naše produkty sú určené aj bežným ľuďom. Kompava je tu pre všetkých.

Tuková tyčinka Kompava wellnessbar
4. Čo by ste doporučili čitateľom, ktorí začínajú aktívne športovať. Je na začiatok vhodné užívať nejaké špeciálne preparáty?

Všetko závisí od typu športovej disciplíny. Každý druh športu má iné požiadavky na výstroj i výživu. Iné výživové doplnky potrebuje cyklista, iné kulturista a iné bežec maratónu. Základom všetkého je dobrý pitný režim, ktorý je nevyhnutný pre prácu celého tela, svalov i mozgu. Naše telo je ako krehká kvetinka. Nekvitne a nevyvíja sa, ak nemá vodu a potrebné živiny. Ostatné doplnky sa určujú podľa požiadaviek organizmu. Je potrebné sledovať signály svojho tela a poradiť sa s trénerom alebo odborníkom vo výžive.

Kompava-logo
5. Vyrábate aj výživové doplnky stravy, ktoré pri pravidelnom cvičení pomáhajú ľuďom zredukovať ich hmotnosť.

Kompava má pozitívne výsledky s výrobkami, ktoré podporujú znižovanie hmotnosti. Nielen bežní ľudia majú problémy s nadváhou. Aj športovci, ktorí vydávajú pri výkone nesmierne množstvo energie, ju potrebujú v adekvátnom množstve organizmu vrátiť. Nesprávnym zložením stravy sa energia dopĺňa v nadlimitnom množstve a prebytky sa rýchlo prejavia. Kompava má kolekciu výrobkov, ktoré sú nevyhnutné na štiepenie tukov (L-karnitín ); slúžia ako prírodný stimulátor výkonu a urýchľovač metabolizmu (ThermoFit), ako lapač tukových zložiek z potravy (Fit Chitosferín), produkty na potlačenie chuti ako i nízko-kalorické náhrady stravy (BodyFit).
Nie je možné sa spoliehať len na produkty podporujúce redukciu hmotnosti. Každý, kto chce upraviť hmotnosť, nesmie zabudnúť na pravidelný pohyb, úpravu stravy a musí mať výdrž a disciplínu. Samotný výživový doplnok váhu neupraví. Pomôže, motivuje a súčasne uľahčuje redukciu hmotnosti.

6. Kedy by ste naším čitateľom doporučili užívať kĺbovú výživu? Mala by sa užívať preventívne alebo až po nástupe bolesti kĺbov po namáhavom cvičení.

Bolesť signalizuje v organizme zmeny, ktoré súvisia s poškodením a zápalom. Platí to hlavne pre kĺbové štruktúry. Kĺby používame celý život, ale ako sa o ne staráme? Dnešná strava je rýchlená, nemá dostatok živín. Prepadli sme sladkostiam, ktorými suplujeme bežné chody jedla. Pijeme málo tekutín, veľa času trávime za počítačom, málo sa hýbeme. Kĺby sú náročné na živiny, potrebujú pohyb, aby sa do chrupavky a synovie (kĺbové mazivo) dostávali živiny. Športová i fyzický aktivita spôsobuje opotrebovanie kĺbov. Ak sa k tomu pridruží strava s vysokým obsahom kyselín (sladkosti, veľa mäsa, kávy, alkoholu), chrupavky sa deštruujú, opotrebúvajú. Pomocou komplexnej kĺbovej výživy (Gelo-3complex) je možné zabezpečiť príjem nevyhnutných živín podporujúcich zdravú chrupavku, úpony a synoviu. Dostatočná a správna prevencia zabráni vzniku poranení, zrýchli regeneráciu po ťažkom a namáhavom výkone, oddiali starnutie a posilní stabilitu. Prevencia je výhodnejšia, lacnejšia, šetrí čas i zdravie.

Kĺbová výživa gelo 3 komplex Kompava
7. Všimli sme si, že ponúkate aj veľmi praktické tyčinky, ktoré sú ideálnym zdrojom energie pre športovcov a fyzicky namáhaných ľudí. Čo je tajomstvom týchto tyčiniek? Obsahujú nejaké špeciálne látky ?

Viac ako 10 mesiacov sme vyvíjali jedinečnú proteínovo-tukovú tyčinku Wellness bar s nízkym obsahom sacharidov (iba 4%) a vysokým podielom základných stavebných a výživných látok. Tyčinka obsahuje špeciálnu zmes  proteínov, zdravých mandľových a MCT tukov, vitamínov a minerálov, mandlí a  vlákniny. Takéto výnimočné zloženie tyčinky zaručuje veľmi nízky glykemický index, vysokú funkčnosť a prebiotický charakter. Šesťdesiat gramová tyčinka uspokojí apetít na 3 hodiny, dodá energiu, výživu a pomôže dosiahnuť úspech.

K-4 power výživa
8. Ako prebieha vývoj nových výrobkov?

Výrobky sú naše “deti“. Vyvíjajú sa s nami. V súčasnosti máme v Kompave 50 výrobkov, niektoré sú 2 – 3 variantoch balenia, v 3 – 7 príchutiach. A odkiaľ berieme námety? Od našich zákazníkov, športovcov a priaznivcov. Niektoré produkty sú jednoduché, ale veľmi potrebné z hľadiska dopĺňania živín, naopak iné sú zložité, obsahujú viac ingredientov. Zloženie sa navrhuje a pripravuje tak, aby boli produkty maximálne využiteľné organizmom, nezaťažovali ho, aby boli efektívne a mali synergický účinok. Reagujeme na požiadavky športovcov, testujeme s nimi naše nové i súčasné produkty, neustále inovujeme.

Hypo fit Kompava
9. Podporujete nejakých športovcov alebo s nimi spolupracujete?

Spolupracujeme so športovcami z rôznych športových disciplín, ktorí dosahujú úspechy na národnej aj medzinárodnej úrovni aj vďaka naším produktom. Mnohých sponzorujeme, iným ponúkame výhodné ceny. Spolupracujeme aj s viacerými športovými klubmi. Je mylné sa domnievať, že mladí športovci nepotrebujú športové výživové doplnky. Vydávajú denne niekoľkokrát viac energie ako bežné deti a pritom sa stravujú rovnako. Niektoré naše produkty sú vhodné pre deti od 8 rokov, iné od 14 alebo 18 rokov. Závisí od zloženia a funkčnosti. V žiadnom produkte firmy Kompava sa nenachádzajú dopingové látky ani syntetické arómy či farbivá.

L karnitín spaľovač tukov Kompava

Na záver by sme sa chceli pani Komorechovej poďakovať za poskytnutie príjemného rozhovoru. Ak máte akékoľvek otázky alebo postrehy, môžete ich písať do komentárov pod článkom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *