Domáce zdobenie kraslíc

S prichádzajúcou Veľkou nocou si mnoho ľudí rado vyzdobuje veľkonočné vajíčka. Zdobiť môžeme vyfúknuté vajíčka alebo aj uvarené vajcia, ktoré sú vhodné na konzumáciu.

vajicka-velka-noc-zdobenie-doma

Vajíčka môžeme ozdobiť rôznymi farbami a materiálmi. Veľmi jednoducho sa efektne sa dajú vajíčka ozdobiť fúkacími fixkami. Na farbenie môžeme využiť aj vodové farby. Mnoho zručných žien, ale i mužov zdobí vajíčka pomocou háčkovania. Vytvoria tak nádherné vzory. Zdobiť môžeme aj pomocou drôtikov a slamiek. Drôtikom môžeme okrášliť celé vajíčko. Ak zdobíme slamou, môžeme si ju nastrihať, a kúsky prilepovať podľa vlastnej fantázie. Veľmi pekné a pri tom jednoduché je zdobenie vajíčok obyčajnými fixkami. Farba vydrží dlho a nerozpíja sa. Ozdobujeme podľa vlastnej fantázie.

 

Ak chceme návštevu prekvapiť netradičným pohostením, môžeme ozdobiť uvarené vajíčka. Vajíčka uvarené natvrdo necháme vychladnúť a dáme sa do zdobenie. Taktiež je možné zdobiť ešte neuvarené vajíčka. Na surové vajíčka dáme špeciálne nálepky, ktoré sa vložia do horúcej vody a prispôsobia sa tvaru vajíčka. Nálepky môžeme kúpiť v hračkárstvach alebo v bežných papiernictvách. Vajíčka na tvrdo môžeme zafarbiť aj práškovými farbami. V starších hrncoch alebo nádobkách si zarobíme požadovanú farbu a vajíčka pravidelne otáčame, aby po každej strane získali rovnaké zafarbenie.

zdobenie-vajicok-doma

Zafarbené vajíčka môžeme skrášliť aj nalepovaním rôznych čipiek a bavlniek. Jednofarebné vajíčka môžeme skrášliť nalepením kúskov bielej čipky alebo stužky. Vajíčka môžeme zafarbiť aj do podoby obľúbených postavičiek z animovaných rozprávok detí.

 

Trochu náročnejšie je zdobenie s bavlnkami. Náročné je najmä z hľadiska času a trpezlivosti. Od vrchu až po spodok vajíčka obmotávame ľubovoľné farby bavlniek tak, aby nezostal ani kúsok škrupinky viditeľný. Použiť môžeme lepidlo na papier a fotografie. Čoraz obľúbenejšia je aj dekupáž. Môžeme si pripraviť obľúbené vzory zo servítky a naniesť s pomocou štetca lepidla na vajíčko.Vajíčka môžeme ozdobiť aj nalepovaním kúskov látky, flitrov a farebného trblietavého prachu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *