Ako nahradiť chýbajúcu komoru v kuchyni?

Aj v bytoch, ktoré nedisponujú samostatnou špajzou, môžeme vytvoriť dostatočné úložné priestory. Chýbajúcu špajzu môžu dokonale nahradiť praktické regále a a vysoké skrine. Úzku skriňu na potraviny si môžete postaviť alebo zakúpiť. Ak si dáte zhotoviť kuchyňu na mieru, môžete si dať zakomponovať do kuchynskej linky hlboké zásuvky. Do hlbokých zásuviek môžeme umiestňovať chlieb a pečivo. Je vždy po ruke, a zároveň nám neprekáža na kuchynskej linke.

 

Vysoká skriňa, ktorá siaha od podlahy až po strop je ideálne na uskladnenie akýchkoľvek potravín. Dá sa zhotoviť z dreva na mieru. Ak ste zručnejší, môžete si ju vymurovať. Na bočné steny n a na úchytky políc môžete využiť tehly. Prednú stranu políc môžete zakryť závesom alebo drevenými dvierkami. Na police môžete použiť kvalitné drevené dosky, ktoré majú dostatočnú nosnosť. Šírku políc si môžete upravovať podľa toho, aké predmety v nich chcete uskladňovať. Môžete použiť rôzne zasúvacie košíky, priehľadné plastové boxy a podobne.

skrinova-spajza

V prípade skriňovej špajze môžete využiť naozaj každý kúsok priestoru. Na vnútornú stranu dverí môžete umiestniť držiaky. Môžu tam byť uskladnené rôzne fľaše, cestoviny, olej a podobne.

 

I keď skriňové špajze a police dokážu nahradiť chýbajúcu komoru. Nedokážu regulovať teplotu. Špajza totiž býva nepretržite odvetraná, chladná a tmavšia miestnosť. Tieto vlastnosti žiadny policový systém nedokáže nahradiť, pretože má zvyčajne rovnakú teplotu, ako je v kuchyni.

 

Ak máte balkón, problém s chýbajúcou špajzou môžete čiastočne vyriešiť. Ak na balkón umiestnite police alebo skrinku chránenú pred škodcami môžete tam umiestniť háklivé potraviny. Na balkón môžeme umiestniť rôzne druhy ovocia a zeleniny, ktoré by za iných okolností pri bytovej teplote začali klíčiť. Taktiež pri príliš teplom prostredí potraviny, najmä ovocie a zelenina podliehajú rýchlejšej skaze. Samozrejme pre mínusových teplotách je uskladňovanie potravín na balkóne problematické.

 

ako-nahradit-chybajucu-komoru

Do spodných častí policového systému môžeme umiestniť ťažšie predmety. Môžu to byť rôzne zaváraniny, konzervy a fľaše. V obchodoch sa dajú zakúpiť praktické škatule a boxy, ktoré vzduchotesne chránia potraviny od vonkajšieho prostredia. Špajzovú skriňu by sme mali pravidelne čistiť, predídeme tak výskytom škodcov. Je potrebné , aby sme kontrolovali záručné lehoty potravín. Sledovať sa oplatí načaté potraviny. Môžu to byť cestoviny, koreniny a múka. Ak je múka dlho otvorená, hrozí, že ju napadne drobný hmyz a potravinové mole. Dobrou pomôckou na odplašenie potravinových molí je rozmiestniť po policiach bobkové listy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *