Bytové dekorácie, ktoré skrášlia váš domov.

dekoracie

Ak nepatríte medzí ľudí, ktorí striktne uprednostňujú minimalizmus, určite si radi skrášľujete domov rôznymi bytovými dekoráciami. Či už kúpenými alebo vlastnoručne vyrobenými. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, podľa ktorými sa môžete inšpirovať.

Svietniky a sviečky

Svietniky zútulnia každý priestor. Svietniky môžeme využívať pri stolovaní, v obývačke alebo v kúpeľni. Môžeme si vyberať z kovových, keramických, sklenených,drevených alebo hlinených svietnikov.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Veľmi originálne sú svietniky zhotovené z polodrahokamu. Sú nádhernou dekoráciou, ktorá spestrí každú domácnosť. Pri stolovaní sa hodia svietniky na vysokom podstavci, kam umiestňujeme dlhé rovné sviečky. Môžeme ich umiestniť do stredu stola. Na bežné stolovanie sú obľúbené biele sviečky.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Počas vianočných sviatkov môžeme zakúpiť červené alebo zlaté sviečky.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Počas veľkonočných sviatkov sú obľúbené zelené a žlté sviečky. Taktiež sviečky ozdobené kuriatkami, kvetinkami a vajíčkami.

bytove-dekoracie

Vonné sviečky sa stále tešia veľkej obľube. Pri ich výbere zvážte ich vôňu a intenzitu. Zapálená sviečka zvyšuje intenzitu vône a ak by ste si kúpili veľmi aromatickú sviečku, mohla by vás rozbolieť hlava. Aromatické sviečky sú dostupné v rôznych veľkostiach a vôňach. Môžu byť v sklených pohároch alebo v okrasných miskách. Ak používate sviečku, základným pravidlom je nikdy neopúšťať miestnosť so zapálenou sviečkou. Vyhnúť by sme sa mali aj umiestňovaniu sviečok v blízkosti horľavých predmetov.

Veľmi obľúbené sú sviečky vyrobené z medových plástov a včelieho vosku. Nádherne voňajú, aj keď nie sú zapálené. Mnoho výrobcov sviečky zo včelieho vosku ozdobuje aj sušenými rastlinkami. Sviečky z medových plástov horia pomerne rýchlo, avšak jedná sa o čisto prírodný produkt.

V letných mesiacoch si môžete spríjemniť posedenie pod altánkom alebo na balkóne záhradnými lampášmi. Môžete ich zavesiť alebo rozmiestniť po zemi. Uzavretý lampáš ochráni sviečku pred vetrom.

V súčasnosti vďaka svojej ekologickosti a čistejšiemu horeniu medzi obľúbené patria sójové sviečky vyrábané zo sójových bôbov.

Obrazy a nástenné dekorácie

Prázdne steny si môžete skrášliť rôznymi obrazmi a nástennými dekoráciami. Všetko sa odvíja od vašich predstáv a vkusu. Môžete si zarámovať čokoľvek. Výšivku, ktorú robila vaša babička alebo fotografie z dovolenky. Veľmi obľúbené sú 3D obrázky na stenu, ktorými skrášlite každý priestor.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Ak zbierate umelecké diela, na stenu si môžete zavesiť dielo od vášho obľúbeného autora. Nič nepokazíte ani nástennou dekoráciou z kovu a drôtu.

Šmrnc prázdnej stene dodajú originálne nástenné hodiny, zrkadlo alebo plagát.

dekoracie-na-stenu

Kvetináče

Kvety spríjemnia každý priestor. Ak dbáme na požiadavky pestovania, ktoré sú pre každý druh rozdielne, môžu nám spríjemňovať domácnosť mnoho rokov. Môžete si vybrať medzi kvitnúcimi alebo nekvitnúcimi rastlinkami. Pre začiatočníkov sú vhodné rôzne druhy kaktusov a sukulentov. Sú nenáročné na pestovanie a nepotrebujú častú zálievku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *