Ako zavesiť dvere?

Kúpili ste si do domu či bytu nové dvere, ktoré potrebujete zavesiť? Nie je to vôbec také ťažké, ako sa vám na prvý pohľad môže zdať. Zvládne to naozaj každý, kto má trochu viac sily. Pri tejto činnosti nebudete potrebovať žiadneho špecialistu, ktorý by to mal urobiť sa vás.

Pri kupovaní dverí sa určite rozhodujete medzi niekoľkými druhmi, ktoré obchody ponúkajú. Môžu to byť klasické, zavesené dvere na pántoch, skladacie, otočné či posuvné. Každé dvere majú iný spôsob osadenia, a preto si vždy pozrite aj návod, ako na to. Najčastejšie si ľudia kupujú klasické závesné či posuvné dvere. Práve posuvné dvere dokážu v menšom byte zachrániť aj ten najmenší priestor, ktorý máte.

Ako zavesiť dvere?

Pri kúpe dverí máte vždy aj návod, ako na to, ako ich zavesiť. Každé dvere sú iné a majú špecifické požiadavky, ktoré musíte splniť. Zavesenie skladacích dverí, ktoré majú dané rozmery aké potrebujete je jednoduché zavesiť. Zmestia sa vám presne do zárubní a nebudete musieť viac riešiť ďalšie podrobnosti. Dvere majú vodiacu koľaj, ktorá sa jednoducho upevní na hornú vnútornú stranu rámu.

Harmonikové alebo aj posuvné dvere majú rám okolo celých zárubní. Je to úplne pochopiteľné, keďže sa posúvajú a musia mať nejaké koľaje, podľa ktorých sa budú kĺzať. Nové dvere jednoducho usaďte do vodiacej koľaje a máte hotové.

posuvne-dvere

Posuvné dvere

Posuvné dvere, nie harmonikové, sú trochu zložitejšie na zavesenie a existuje niekoľko spôsobov ich zavesenia. Práve vďaka viacerým spôsobom zavesenia existuje aj niekoľko vodiacich mechanizmov. Musíte vždy dodržiavať presný návod, ktorý vám vždy poradí a vysvetlí ako zavesiť dvere správne. Pravidlo, ktoré však býva pri každých dverách je to, že pri týchto dverách potrebujete vždy k stene pripevniť aj drevené laty. Na tie sa pripevní vodiaca lišta. Na tejto lište sú dvere zavesené.

Vždy si vyberajte kvalitné dvere, ktoré vám vydržia dlho a budete sa môcť na ne vždy spoľahnúť. Ak nie ste veľmi zdatní a máte doma posuvné dvere, ktoré chcete osadiť, môžete si na to zavolať odborníkov, ktorí vám s tým poradia a jednoducho to spravia za vás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *