Najlepšie záhradné fúriky – vyberte si najlepší alebo najlacnejší

Pri práci v záhrade často musíme zdvíhať ťažké bremená. Avšak namáhať sa s ich náročným premiestňovaním sa nemusíme. Stačí ak ich naložíme do fúrika a prevezieme na potrebné miesto.

ako-vybrat-furikFúriky sú praktické pri odnášaní pokosenej trávy, pri vývoze nadbytočnej hliny a podobne. Ak budujete dlažbu fúriky prakticky poslúžia na odvoz štrku a dlaždíc.

Samozrejme fúrik je nevyhnutným pomocníkom pri murovaní. Kvalitný fúrik má vysokú nosnosť a dostatočný objem. Vyberať si môžete z plastových alebo kovových fúrikov.

Plastový fúrik

S plastovými fúrikmi sa ľahšie manipuluje, pretože ich hmotnosť je vďaka plastu menšia. Ich zvyčajná nosnosť býva do 150 kg. Zvyčajné majú objem od 60 l do 114 l vody.

Kovové fúriky

Kovové fúriky sú odolnejšie a unesú ťažšie bremená. Majú nosnosť do 150 kg. Sú vhodné na prevážanie tehál, kameňov, dlažby a podobne. Ak chcete model s jednoduchšou manipuláciou, môžete siahnuť po fúriku s dvomi kolesami.

ako-vybrat-zahradny-furik

Motorové fúriky

Motorové fúriky majú podobne ako plastové fúriky nosnosť 150 kg. Akumulátor, ktorým je motor poháňaný je nabíjateľný bežnou auto nabíjačkou. Výhodou je, že na jedno nabitie vydrží až osem hodín pri priemernej záťaži 60 kg. Korba fúriku býva pozinkovaná, čo zvyšuje jej životnosť. Plastové korby sú vhodnejšie na prepravu ľahších objemných predmetov. Pri práci na klzkom a šmykľavom povrchu môžete na koleso fúrika namontovať reťaz na koleso.

Ak si vyberáte fúrik, na ktorom plánujete prevážať ľahké predmety, ako suchá tráva, vetvičky, vytrhaný plevel je pre vás vhodný fúrik s plastovou korbou. Ak plánuje fúrik využívať na murovanie a prevážanie ťažkých bremien je najvhodnejšia voľba kovový fúrik. Ak pracujete v náročných podmienkach so sťaženým terénom je najpraktickejšia voľba motorový kovový fúrik.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *