Aká podlaha je vhodná do kuchyne?

Pri zariaďovaní novej kuchyne alebo pri prerábaní kuchyne  je okrem nábytku a spotrebičov dôležité zvoliť vhodný typ kuchynskej podlahy. Podlaha v kuchyni by mala byť odolná voči rôznym nárazom, ktoré sa vyskytujú pri varení alebo stolovaní. Taktiež by mala byť odolná voči vode. Podlaha by nemala mať ani po uložení v miestnosti veľké škáry, pretože by sa v nich mohli usádzať nečistoty a prach.

Drevo vs. laminát

drevená podlaha

I keď sa drevená podlaha môže zdať do kuchyne pomerne netradičná, opak je pravdou. Využitie drevenej podlahy v kuchyni sa teší čoraz väčšej obľube. Pri kvalitnom spracovaní a úprave drevenej podlahy sa nemusíte báť ani poškodenia vodou. Drevo v prirodzených odtieňoch z kuchyne vytvára útulnejší priestor. Podlaha z dreva slúži ako veľmi dobrá tepelná izolácia. Keďže je drevo prírodný materiál vyžaduje si viac starostlivosti, čistiť by sa malo iba suchým spôsobom. Ak by ste mali po rokoch používania pocit, že drevená podlaha stratila svoj pôvodný lesk alebo len túžite po novej farbe laku môžete ju prebrúsiť.

 

laminat
Ak sa Vám zdá drevená podlaha príliš drahá, ale túžite po imitácii dreva môžete siahnuť po lamináte. Tvrdší laminát je odolný a veľmi ľahko sa udržiava. Nevýhodou laminátovej podlahy je nižšia izolačná schopnosť a veľké riziko vzniku škrabancov.

 

 

Keramická podlaha

dlazdica

Tradičnou podlahou, ktorú obľubujú mnohé domácnosti je keramická podlaha. Jej výhodou je ľahká aplikácia a udržiavanie čistoty. Nevýhodou môže byť, že je chladná a pre ľudí, ktorí radi chodia bosí určite nie je vhodná. Ak na ňu dopadne príliš ťažký predmet existuje riziko, že sa z nej časť odštiepi. V takomto prípade sa veľmi ťažko vymieňa poškodená dlaždica za novú. Veľkou výhodou keramickej podlahy je jej odolnosť voči horúcim predmetom, odolnosť voči tlaku a podobne. Keramická podlaha sa jednoducho udržuje čistá, stačí iba jemný saponát a voda. Pri ukladaní podlahy je vhodnejšie siahať po väčších kusoch a najmä netreba nechávať veľké medzery medzi jednotlivými kusmi dlaždíc. Po čase by sa spojový materiál zašpinil a nepôsobil by esteticky. Aj pri výbere keramických dlaždíc je vhodné siahať po takých, ktoré majú protišmykové prevedenie alebo rôzne ryhy. Ak by ste použili úplne hladké dlaždice existuje riziko, že by sa po vyliatí tekutiny mohla stať príčinou úrazu.

 

 

Marmoleum

Marmoleum je podlaha podobná linoleu. Vyrába sa iba z prírodných produktov : ľanový olej, drevitá múčka, živice, vápenec, pigmenty a juta. Podlaha z marmolea sa ľahko udržuje čistá a najvhodnejšie je využívať suché čistenie. Vyznačuje sa dlhou životnosťou a existuje v obrovskom množstve farebných prevedení. Podlaha z tohto materiálu je taktiež odolná voči ohňu a je odolná voči vysokému zaťaženiu. Tento druh podlahy dokonca zabraňuje množeniu sa niektorých druhov baktérií a je vhodná aj pre alergikov.

 

 

Korková podlaha

korok

Korková podla je podobne ako marmoleum vyrobená z prírodných produktov. Má vynikajúce tepelnoizolačné a zvukovoizolačné schopnosti. Vďaka svojej pružnosti je vytvára komfort pri chôdzi. Korkové podlahy a koberce sú vhodné aj pre alergikov, pretože nepriťahujú prach a netvoria sa na nich pliesne.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Comments (1)

  1. lia

    vinylová podlaha fatrafloor je super čo sa týka tepla na nohy a jednoduchej údržby a aj pokládka je pomerne rýchla a jednoduchá

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *