Ako odstrániť vŕzganie postele

Otravuje vám spánok , oddych, relax vŕzganie postele? Skoncujte s ním! Neviete ako? Prečítajte si pár rád, ktoré vám pomôžu skvalitniť regeneráciu.

Určite každý vie, že je potrebné, aby jeho telo naplno oddychovalo, aby mohol doplniť energiu. Tá je dôležitá nie len pre fyzický, ale najmä aj psychický stav jednotlivca, ktorý môže následne ovplyvňovať zdravie.

V prvom rade je potrebné nájsť, resp. zistiť príčinu vŕzgania jednotlivého nábytku. Keď je v dome ticho a vŕzga vám posteľ, začnite ňou vŕzgať a následne si označte miesto, odkiaľ vychádza vŕzgot. Najrýchlejší tip, ako odstrániť toto vŕzganie, je dané miesto natrieť mydlom. Ďalším jednoduchým tipom je dané miesto “odizolovať” mäkkou páskou. Taktiež môžete použiť aj korok.

Namažte spoje

Ak namažete spoje, nikdy s tým nič nepokazíte. Príčinou vŕzgania však môže byť aj nekvalitný rošt. Hovoríme o najmä o tých lacnejších, kde sa v spojoch nachádza textil. V takomto prípade je potrebné, aby tieto textilné časti smerovali k posteli. Za najčastejšiu príčinu vŕzgajúcej postele sa považujú uvoľnené spoje. Pokiaľ sa nepretáčajú, dotiahnite spoje, poprípade namažte. V prípade, že nechcete investovať a kupovať nové spoje, opatrne ich odkrúťte a následne po namazaní opäť zatiahnite. Charakteristické je vŕzganie najmä v prechode zo zimy do leta alebo v opačnom prípade, z leta do zimy. K premazaniu je vhodné použiť vosk, sviečku alebo ešte silikónový obal v spreji. Taktiež je dobré premazať všetky ostatné plochy roštu,resp. jeho rámu, dotýkajúce sa postele.

Ak si zakúpite posteľ, je dodaná rozložená. Nezabúdajte, že drevo je prírodný materiál a otvory pre šróby sa môžu časom vymačkať. Ak je vaša posteľ z tvrdého dreva, po inštalácii niekoľko týždňov je vhodné opäť šróby pozaťahovať.

Vyberáme drevené postele z nášho katalógu v našom katalógu

Vŕzganie sa môže vyskytovať aj v prípade, keď rošt nie je rovnomerne uložený na drevených hranoloch.

V prípade, že využijete nás tip, natieranie roštov voskom, sprejom alebo podobne, pamätajte na skutočnosť, že túto starostlivosť je potrebné po istom čase opakovať. Pri kúpe teda uvažujte aj o správnom materiály, z ktorého má byť posteľ vyrobená. Nezabúdajte, že najviac sa šróby povoľujú na drevotrieskových posteliach.

Comments (1)

  1. k.Čerňanský

    podarilo sa mi odstrániť vrganie postele.pomerne jednoducho.Mám drevenú postel z lamelami.Kúpil som dlhe skrutky a zoskrutkoval som čelo postele z rámom postele.Treba dávať pozor. Rám je vyrobený z dvoch hranolov. Treba zoskrutkova
    jeden aj druhý.Slatké sny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *