Barový pult v kuchyni. Aké máme možnosti

Barový pult býva už mnoho rokov súčasťou domácností. V kuchyni sa využíva na predelenie priestoru, ak je spojená s obývačkou. Prípadne nahrádza jedálenský stôl, ak má kuchyňa menšie priestory. Niektoré barové pulty poskytujú aj praktické úložné priestory.

bar

Vo väčších kuchyniach môžeme siahnuť po veľkorysejšom barovom pulte, ktorý je vyvýšený a z jeho vnútornej strany môžeme vytvoriť praktickú pracovnú plochu. Ideálne je, ak k barovému pultu dokúpime aj barové stoličky, ktoré vytvoria miesto na posedenie pri obľúbenom nápoji alebo na konzumáciu raňajok. Pri výbere stoličiek by sme mali byť dôslední, pretože nevhodne vybraná výška by mohla spôsobiť viac škody ako osohu. V ponuke sú stoličky v rôznych vyhotoveniach. Či už celodrevenné alebo aj s kovovými prvkami. Taktiež si môžete vybrať z rozmanitého spektra čalúnenia. Ak plánujete využívať sedenie za barovým pultom častejšie je vhodné siahnuť po stoličkách s operadlom, čo umožní väčší komfort.

Umiestnenie barového pultu

Pri umiestňovaní barového pultu by sme mali byť obozretní a dôkladne si premyslieť jeho rozloženie. Jeho hrany by nemali príliš vyčnievať do priestoru, kde sa pohybujú členovia domácnosti. Taktiež je vhodné premyslieť si vhodné osvetlenie a materiál, z ktorého by mal byť zhotovený. Môžete siahnuť po prírodnom drevenom masíve alebo po pultoch, ktoré majú vrchnú časť upravenú v rôznych farebných variáciách. Najjednoduchší typ barového pultu je vlastne doska uchytená o strop alebo o kuchynskú linku. Pri sedení môžeme mať nohy položené pod ním, akoby pri vyvýšenom jedálenskom stole. Praktická možnosť je osadiť barový pult, ktorý má zvnútra skrinky a môžeme si doň vložiť kuchynské riady a podobne.

bar

Barový pult je vhodným riešením aj pre mladšie ročníky, pretože sedenie na vyvýšených miestach nie ja až tak pohodlné. Barové sedenie je vhodné na kratšie posedenia ako rýchle občerstvenie alebo vypitie nápoja. Samozrejme sú dostupné aj pohodlné barové sedačky s kvalitným čalúnením a opierkami, ktoré vytvoria podmienky na dlhé posedenie s priateľmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *