Inšpirácia bielej kuchyne a kuchynskej linky

Faktom je, že biela kuchyňa je pravdepodobne stále najpopulárnejšia vo väčšine domácností. Prečo je to tak? Biela farba totiž nikdy nevyjde z módy. Je to tiež veľmi neutrálna farba, ktorá sa dá veľmi dobre kombinovať. Navyše, hodí sa k akémukoľvek štýlu. Ľudia si niekedy v praxi volia aj iné výraznejšie farby, ako je napríklad fialová alebo červená, avšak tieto farby môžu veľmi rýchlo unaviť. Oproti tomu je biela farba čistoty, ktorá sa výborne do kuchyne hodí, hoci si vyžaduje o niečo viac udržiavania. V neposlednom rade je veľkou výhodou to, že opticky zväčšuje priestor a pôsobí luxusne.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Potrebujete ešte niekoľko ďalších dôvodov, prečo si bielu kuchyňu vybrať? Tu sú:

Biela znamená čistotu a čerstvosť

Biela farba je spojená s čistotou, čo je presne to, čo v kuchyni chcete. Je to hygienická farba, ale bez klinického a neutrálneho pocitu. Ak k nej doplníte perfektnú tapetu alebo farbu stien, vznikne vám kombinácia, ktorú budete milovať. Samozrejmosťou je tiež možnosť mať čisto bielu kuchyňu, avšak farebnou voľbou dlaždíc alebo spotrebičov rozhodne nič nepokazíte.

Ako to je s údržbou bielej linky sa dozviete vo videu

Biela opticky zväčšuje váš priestor

Ak nie je vaša kuchyňa príliš veľká alebo príliš svetlá, práve biela je ideálnym riešením. Rozhodne vám pomôže na maximalizáciu svetla v kuchyni. Všetky biele kuchyne majú schopnosť odrážať svetlo, zatiaľ čo tmavšie farby svetlo absorbujú. To je obzvlášť užitočné, ak vaša kuchyňa nie je príliš veľkoryso dimenzovaná alebo nemá dostatok svetla. Pastelové alebo krémové farby majú rovnakú schopnosť, preto môžete bielu kombinovať, napríklad, so smotanovou farbou spotrebičov.

Biela je nadčasová klasika

Biela sa hodí ku každému druhu dizajnu, čo znamená, že ani keď budete meniť čas nábytku, vaša kuchynská linka bude stále aktuálna. Hodí sa tak ku škandinávskej elegancii ako aj ku rustikálnemu štýlu.

Biele jedálenské stoličky v našom katalógu

Inšpirujte sa na našom Pintereste bielymi kuchyňami

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *