Ako vybrať farbu a materiál kuchynskej linky

Výber farby a materiálu je prísne individuálna záležitosť každého jednotlivca. Avšak ak sa neviete rozhodnúť, po akej variante siahnuť, môžete sa inšpirovať rôznymi katalógmi alebo dať na radu odborníka z kuchynského štúdia. Kuchynská linka sa zvyčajne kupuje na viac ako jeden rok.

Je možné, že ju budete používať aj desať rokov. Preto by ste si mali rozmyslieť, či vás extravagantné alebo príliš nápadné farby, či vzory časom neomrzia. Ak túžite po bielej kuchynskej linke, mali by ste si uvedomiť, že je potrebné pravidelne udržiavať čistú. Na bielom alebo príliš tmavom farebnom podklade je vidieť každé zrniečko prachu.

Drevená kuchynská linka

Farbu kuchyne by ste mali zladiť spolu s podlahou. Ak máte kuchyňu spojenú s obývačkou, je potrebné zvážiť všetky farebné prvky. Mali by sme ich zladiť tak, aby sme vytvorili jeden celok. Vytvorí sa tak priestor, kde sa budeme cítiť príjemne.

Ak by sme v kuchyni použili príliš veľa rôznych farieb a vzorov, mohlo by to spôsobiť disharmóniu a v kuchyni by sme sa cítili nekomfortne.

Ak ste kreatívni a máte dostatok času, môžete si jednofarebnú kuchynskú linku ozdobiť podľa svojej vôle. Využiť môžete špeciálne tapety, z ktorých si môžete dať vyrobiť rôzne ozdobné vzory.

Ak túžite po drevenej kuchyni, mali by ste sa pripraviť na jej vyššiu cenu oproti laminátovým linkám. Kvalitné drevo má dlhú životnosť a veľkú estetickú hodnotu. O drevo je potrebné sa pravidelne starať. Odborníci odporúčajú aspoň dvakrát za rok drevenú kuchynskú linku ošetri špeciálnym prípravkom na drevo.

Pri výbere kuchynskej linky je potrebné zvážiť aj budúce usporiadanie zásuviek, smer otváranie dvierok, umiestnenie kuchynského drezu. Výber materiálu kuchynskej linky je dôležitý aj v prípade, že chcete umiestniť vstavané spotrebiče. Laminát, drevo, dyha znášajú teploty odlišne.

Biela kuchynská linka

Pri kuchynskej linke nie je dôležitý len materiál a farba, ale aj lesk. Niektorí ľudia uprednostňujú matné prevedenie a iní lesklé. Musíme súhlasiť, že lesklé kuchynské linky pôsobia veľmi moderne a luxusne. V tomto prípade je potrebné lesklú kuchynskú linku pravidelne udržiavať.

Drevené kuchyne pôsobia jemne a mäkko, vytvárajú útulný priestor. Ako sme už spomínali, vyžadujú pravidelnú starostlivosť. Kuchyne z umelého kameňa sú čoraz obľúbenejšie. Oproti nákupu prírodného kameňa je kuchyňa z umelého kameňa lacnejšou voľbou. Ale v žiadnom prípade nie je menej atraktívnejšia. Vďaka špeciálnemu spracovaniu umelého kameňa, nie je porézna a v tomto materiály sa neusádzajú baktérie.

Vo všeobecnosti platí, že ak využívame v kuchyni množstvo betónu, kameňu, kovu a tmavých prvkov, môže na nás kuchyňa pôsobiť až príliš sterilne a chladne. Je len na vás po ako type kuchyne siahnete.

Comments (2)

  1. Rene

    Je jedno ci tmavu alebo svetlu, ale dolezite je, ci je dobre urobena. Super je studio Fraxis., z vlastnej skusenosti.

  2. Sobotka

    Hej to mozem potvrdit, Fraxis su kvalitny a nie su nijako predrazeny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *