Poschodové postele pre deti – áno alebo nie?

shared,kids,bedroom,with,bunk,bed,,big,table,and,wall

Veľkou otázkou pre rodičov je, či pri príchode ďalšieho súrodenca, zvážia kúpu poschodovej postele. Samozrejme, najviac vedia odradiť obavy z bezpečnosti, problémy s prezliekaním plachty a perín či strach, že sa deti budú biť na hornej posteli. Napriek týmto skutočnostiam ponúkajú poschodové postele skutočne veľa benefitov.

Každý rodič chce pre svoje deti tie najviac pohodlné postele. Cieľom je, aby zaspali a v noci sa príliš nebudili. Zaspí dieťa aj na hornej posteli? A čo dieťa na spodnej časti? Nebude mu vadiť, že nad ním niekto je? Poschodové postele prinášajú obavy, no zároveň vám ukážeme, že mať poschodovú posteľ sa určite oplatí.

Obľúbené poschodové postele v našom katalógu

Aké sú teda benefity poschodových postelí?

  • Viac priestoru v izbe

Ak patrí detská izba viacerým deťom, je pravdepodobné, že je v nej menej voľného miesta ako by ste možno chceli. Miesto viete ušetriť napríklad aj tak, že namiesto dvoch postelí bude v izbe jedna – poschodová. Ak dáte posteľ k stene a pred ňu dáte okrúhly koberec, vznikne viac miesta na hranie.

Ak by ste sa báli pádu z hornej postele, vždy môžete k posteli postaviť aspoň z jednej strany vyššie moderné komody, ktoré budú predstavovať akýsi schodík alebo bezpečnú plochu. Komody zároveň viete využiť ako skrine.

  • Vytvárate osobný priestor

Výhodou ostáva aj fakt, že vďaka oddeleným posteliam na seba deti nevidia. Tak si môžu vytvoriť vlastný osobný kútik, ktorý patrí len im. Nebudú mať tak problém zaspať, lebo sa vo svojom kútiku budú cítiť dobre. Zároveň ich učíte väčšej samostatnosti. Deti sú nútené naučiť sa spať samé, bez prítomnosti rodičov či súrodencov.

  • Využiteľné aj pre kamarátov

Aj vaše dieťa si chce domov priviesť kamaráta na prespávanie? Nie každý má k dispozícií hosťovskú izbu či rozkladaciu posteľ. Ak však máte poschodovú posteľ, jedno dieťa môže spať s vami, s rodičmi, čím sa uvoľní jedna posteľ, a tak budú takéto detské „prespávačky“ možné.

Poschodové postele skutočne prinášajú veľa benefitov. Je len na vás či sa pre takýto druh detskej postele rozhodnete a vyskúšate výhody, ktoré tieto postele prinášajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *