Prečo si (ne)kúpiť vlastný bazén

Kto z nás by nechcel vlastný bazén? Skutočnosťou je, že všetci sú takí ohúrení jeho pozitívnymi vlastnosťami, že si ani nevšimli aké má zápory. Vlastniť bazén totiž neznamená len zábavu a relax pri plávaní, bazén si vyžaduje poriadnu a pravidelnú údržbu, pritom ho používame len v lete.

Ak zoberieme do úvahy všetky náklady, ktoré sú s nim spojené túžba po vlastnom bazéne vás možno ihneď prejde. To ale neznamená, že sa vám táto investícia nevyplatí. Ak sa rozhoduje, či si kúpiť alebo nekúpiť vlastný bazén, mali by ste zvážiť aj jeho klady, aj zápory.

Kvalitné bazény v našom katalógu

Pozitívna stránka bazénu

Niektorí môžu považovať bazén za veľmi cool miesto. Ak radi grilujete alebo usporadúvate na záhrade oslavy, bazén sa môže hodiť ako atraktívny doplnok pre vašu záhradu. Bazény však nie sú len o zábave. Dávajú vám priestor pre zdravý šport a relax. Vodný aerobik je zas skvelý spôsob ako si udržať zdravú hmotnosť.
Dobre navrhnuté bazény môžu naviac vypadať veľmi luxusne. Môžu dokonca esteticky dopĺňať celkový vzhľad vášho domu a záhrady. Väčšie a drahšie bazény navyše zvýšia ich hodnotu. Záhrada ako celok bude vyzerať honosne.
Výhody bazénu často krát ocenia najmä deti. Tie zábavu v bazéne priam milujú. Navyše popri zábave vykonávajú zdravý pohyb, ktorý im prospeje určite viac ako vysedávanie pred telkou.

Negatívne aspekty bazénu

V prvom rade to bude investícia. Ak vám stačí len malý nafukovací, problém v tom nie je. Ak však túžite po veľkom vstavanom bazéne, nebude to zadarmo. Okrem samotného bazénu, budete musieť zaplatiť za vykopanie jamy a jeho inštaláciu. Bazénu by ste tiež mali prispôsobiť jeho okolie, čiže záhradu. Budete potrebovať terasu, pár sedadiel a náčinie do vody.
S prevádzkou bazénu je spojená aj potreba jeho údržby. Dôležité je tiež pravidelne kontrolovať Ph vody. Okrem čistoty by ste sa mali tiež postarať o to, aby bol bazén maximálne bezpečný. No a napokon sa nenechajte prekvapiť poplatkami za jeho opravy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *