7 aplikácií zadarmo, vďaka ktorým ozdobíte byt

Hodil by sa vám pri dekorovaní bytu pomocník, ale nechce sa vám platiť za bytového dekoratéra? Pomôžu vám aplikácie na chytré telefóny. Poslúžia k inšpirácii, návrhu riešenia, nákupe nábytku aj pri výbere farieb. Ich výhodou je, že sú väčšinou zadarmo. Za ušetrené peniaze, ktoré by ste inak dali dekoratérovi, si potom môžete kúpiť ďalšie dekorácie.

1) ColorSnap

zadarmo pre Android a iOS

Aplikácia ColorSnap vám dokáže z akéhokoľvek obrázku či fotky analyzovať všetky odtiene farieb a zobraziť ich vo farebnej palete od firmy Sherwin-Williams. Dané farby potom môžete aplikovať na virtuálne vzorky miestností a urobiť si tak predstavu o tom, ako budú vyzerať u vás doma.

2) Houzz

zadarmo pre Android a iOS

Aplikácia Houzz má databázu s viac ako 5 000 000 ilustračnými obrázkami, ktoré sú roztriedené podľa štýlu, miestností a umiestnenia. Obľúbené obrázky si môžete uložiť, vďaka čomu ich potom ľahko nájdete, až budete chcieť nápady aplikovať pri zariaďovaní bytu.

3) Homestyler Interior Design

zadarmo pre Android a iOS

Homestyler je nástroj pre tvorbu vizualizácií bytu. Okrem nábytku si môžete vyskúšať aj rozmiestnenie lámp a ďalších doplnkov. O svoje návrhy sa môžete podeliť s ostatnými v spoločnej galérii. Tiež môžete prechádzať profily a portfólia skutočných návrhárov a poprosiť ich o radu.

4) Curate

zadarmo pre Android a iOS

Vďaka aplikácii Curate zobrazíte virtuálne vybraný obraz či akékoľvek iné dielo na vyfotené stene. Vďaka tomu si urobíte predstavu o tom, ako na nej bude vyzerať. Pre iOS potom existuje ešte aplikácia Saatchi Art (je zadarmo). Má bohatú databázu obrazov, fotografií i sôch. Vybrané dielo si potom skrz obrazovku “zavesíte” na stenu a zistíte, ako bude na vybranom mieste vyzerať.

Aplikácia Saatchi Art vám pomôže pri výbere obrazu. Foto: news.artnet.com

5) LikeThat Décor

zadarmo pre web, Android a iOS

Páči sa vám nejaký kúsok nábytku, napríklad sedačka či jedálenský stôl, ale neviete, kde ho hľadať? Odfoťte ho a nechajte aplikáciu LikeThat Décor, nech ho nájde za vás. Má databázu viac ako 25 miliónov výrobkov. Nielen že nájde vami odfotený kúsok, ale aj jemu podobné.

6) MagicPlan

zadarmo pre Android a iOS

Aplikácia MagicPlan analyzuje snímku, vypočíta vzdialenosti v priestore a nakreslí pôdorys. Doň potom môžete virtuálne vkladať rôzny nábytok a dekorácie a urobiť si predstavu o tom, ako priestor zariadite…

7) BrightNest – Home Tips & Ideas

zadarmo pre Android a iOS

Aplikácia BrightNest vám prinesie tipy, ako udržať domov v skvelej kondícii bez toho aby ste sa zapotili. Prináša viac ako 1000 domácich tipov, interiérových dizajnových nápadov, projektov pre domácich majstrov a články o údržbe a upratovaní domova.

BONUS: MyPantone

pre Android aj iOS cca 10eur

Lososová alebo koralová farba? Neviete, o aký odtieň sa presne jedná? Použite aplikáciu MyPantone. Z nahranej fotografie presne analyzuje daný odtieň. Využíva k tomu štandardizované knižnice farieb. Podobne funguje aj aplikácia Color Capture, ktorá je zadarmo pre Android aj iOS.

Poznáte ďalšie aplikácie, ktoré vám pomôžu dozdobiť či vylepšiť byt alebo dom? Napíšte svoje tipy do komentára pod článkom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *